اخبار

تشریح نقش فضای مجازی در توسعه کسب و کارهای روستایی و عشایری

تشریح نقش فضای مجازی در توسعه کسب و کارهای روستایی و عشایری
سرپرست اداره کل ICT آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت فضای مجازی در رشد کسب و کارهای روستایی، به تشریح زیرساخت های تامین شده توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این حوزه پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی، مهدی خرامش سرپرست این اداره کل در همایش روز روستا وعشایر که به مناسبت گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر در استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد، به تشریح نقش فضای مجازی در توسعه کسب و کارهای روستایی و عشایری پرداخت.

وی با بیان تعریف کسب و کار در فضای مجازی افزود: کسب و کار اینترنتی به کسب و کاری اطلاق می شود که در فضای مجازی راه اندازی شود و منجر به کسب درآمد گردد.

مهدی خرامش با اشاره به زنجیره فعالیت‌های استارت‌آپی حوزه کشاورزی تصریح کرد: خرید و فروش آنلاین، روش های نوین کشاورزی، تسهیل و بهبود فعالیت های مدیریتی و ارتقای سطح علمی کشاورزان و شکل دهی شبکه های تخصصی چهار رکن اصلی این زنجیره هستند.

وی در ادامه به بیان تفاوت های کسب‌ و کارهای اینترنتی با تجارت الکترونیکی پرداخت و افزود: تجارت الکترونیک به معنای تولید، بازاریابی، فروش و تحویل کالاها و خدمات با استفاده از ابزارهای الکترونیک مثل اینترنت، موبایل و سایر ابزارهای این حوزه است که حتما باید بین دو طرف پول رد و بدل شود ولی در کسب و کار اینترنتی لزومی به مبادله پول وجود ندارد.

خرامش در ادامه انواع کسب و کارهای اینترنتی را معرفی کرد و به بیان فرصت ها و چالش های موجود در این فضا پرداخت.

سرپرست اداره کل ICT استان با بیان زیرساخت های تامین شده توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در روستاها اظهار کرد: در حال حاضر 1868 روستای استان از اینترنت پرسرعت برخوردار هستند که این تعداد 69 درصد روستاهای دارای سکنه استان را تشکیل می دهد و برنامه ریزی های برای ایجاد پوشش در 206 روستای دیگر انجام شده است.

وی با اشاره به حمایت های وزارت ارتباطات از کسب و کارهای روستایی و عشایری افزود: وزارت ارتباطات با معرفی طرح ایران نوآفرین 6 نوع تسهیلات برای گروه های هدف مختلف با شرایط مختلف در نظر گرفته که متقاضیان می توانند برای استفاده از این تسهیلات به آدرس های اینترنتی www.irannoafarin.ir و www.irankarfa.ir مراجعه کنند.

بر اساس این گزارش همایش روز ملی روستا و عضایر با حضور استاندار آذربایجان شرقی، معاونین و مدیران کل استانداری، مسئولین دستگاه های اجرایی استان و فرمانداران و بخشداران استان آذربایجان شرقی در استانداری استان برگزار شد.

۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۰۷
تعداد بازدید : ۱۴۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید