اخبار

سرپرست اداره کل ICT آذربایجان شرقی خبر داد:

بانک اطلاعات وضعیت ارتباطی دو هزار و 20 روستای آذربایجان شرقی بروزرسانی شد

بانک اطلاعات وضعیت ارتباطی دو هزار و 20 روستای آذربایجان شرقی بروزرسانی شد
سرپرست اداره کل ICT استان با اعلام خبر اتمام طرح پایش وضعیت ارتباطی روستاهای آذربایجان شرقی اظهار کرد: بانک اطلاعات وضعیت ارتباطی دو هزار و 20 روستای آذربایجان شرقی بروزرسانی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی، مهدی خرامش با اشاره به اهداف اجرای طرح پایش وضعیت ارتباطی روستاها گفت: این طرح با هدف بررسی وضعیت ارتباطات و فناوری اطلاعات روستاهای کشور و برنامهریزی برای بهبود وضعیت مناطق محروم و کمبرخوردار و همچنین در راستای کاهش شکاف دیجیتالی مناطق روستایی با مناطق شهری و ایجاد دسترسی همگانی به شبکه ملی اطلاعات و ایران هوشمند در استان آذربایجان شرقی، به اجرا رسید.

وی بررسی میزان پوشش تلفن همراه و اینترنت در نقاط گردشگری و مدارس روستایی استان را از دیگر اهداف طرح پایش وضعیت ارتباطی روستا برشمرد.

خرامش با تاکید بر اهمیت این طرح و اطلاعات بدست آمده از آن تصریح کرد: در این پایشها، بانک اطلاعاتی مستندی از وضعیت روستاهای استان و استفادهکنندگان از شبکه ملی اطلاعات بدست آمد که با استفاده از آن، برنامهریزی مدونی برای بهبود ارتباطات در مناطق روستایی انجام میشود.

وی با اشاره به وضعیت جغرافیایی استان آذربایجان شرقی افزود: کوهستانی و صعب العبور بودن راه های ارتباطی برخی از روستاهای استان، کار ثبت اطلاعات ارتباطی در برخی از نقاط را با مشکل روبرو می کرد که خوشبختانه طرح پایش وضعیت ارتباطی با همیاری موثر و تلاش همکاران اداره کل تنظیم مقررات منطقه آذر، اداره کل ارتباطات زیرساخت استان و شرکت مخابرات منطقه طبق زمانبندی انجام شده، به اتمام رسید.

سرپرست اداره کل ICT استان با بیان اهمیت صحیح و دقیق بودن اطلاعات به دست آمده اظهار کرد: با توجه به اینکه برنامه ریزی برای توسعه ارتباطات در نقاط روستایی استان با استفاده از این اطلاعات صورت می گیرد، تمام اطلاعات اعم از میزان پوشش تلفن همراه، اینترنت همراه، ADSL، تلفن ثابت و سایر موارد با بیش ترین دقت استخراج شده است.

وی با بیان جزئیات انجام طرح پایش روستاهای استان افزود: در این طرح 3224 خودرو ساعت و 9672 نفر ساعت در انجام پایش و تست ها، 1347 نفر ساعت در تحلیل لاگ فایل ها و 1879 نفر ساعت در هماهنگی برنامه و پشتیبانی و تعیین مسیر روستاها همکاری داشتند.

خرامش با اشاره به اطلاع رسانی های انجام شده در خلال اجرای این طرح گفت: اطلاع رسانی به فرمانداران شهرستان ها و 1800 دهیار از طریق سامانه پیامکی اداره کل ICT استان در طول اجرای پروژه انجام شد.

وی افزود: همچنین 20 جلسه به منظور هماهنگی و انجام هرچه بهتر پروژه در طول اجرای آن برگزار شده است.

مهدی خرامش در پایان از همکاری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، مدیر کل و همکاران اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه آذر، مدیر و همکاران اداره ارتباطات زیرساخت استان، مدیر و همکاران شرکت مخابرات منطقه، فرمانداران، بخشداران و مدیران اپراتورها تشکر و قدردانی کرد.

۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۵۹
تعداد بازدید : ۱۶۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید