اخبار

سرپرست اداره کل ICT آذربایجان شرقی خبر داد:

شروع عملیات اجرایی فاز اول توسعه فیبر نوری روستایی

شروع عملیات اجرایی فاز اول توسعه فیبر نوری روستایی
سرپرست اداره کل ICT استان با اشاره به پروژه های تعریف شده برای این اداره کل در قالب سند تدبیر توسعه 2 استان گفت: ایجاد پوشش اینترنت پرسرعت نسل چهار در راستای اتصال روستاهای بالای 20 خانوار به شبکه ملی اطلاعات از جمله این پروژه ها است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی، مهدی خرامش در جلسه بررسی پروژه های هسته کلیدی «توسعه زیرساخت های ارتباطی و فناوری اطلاعات» سند تدبیر توسعه 2 استان آذربایجان شرقی گفت: در این سند 5 پروژه اصلی برای اداره کل ICT استان تعریف شده که شامل تکمیل زیرساخت های داده ای و فرآیندی دولت الکترونیک، پایگاه نشانی استاندارد ملی (GNAF)، حمایت مالی از شرکت های توسعه دهنده نرم افزار، تولید کننده محتوا و APPها، توسعه فیبر نوری روستایی و ایجاد پوشش اینترنت پر سرعت 4G در روستاهای بالای 20 خانوار است.

وی با اشاره به جزئیات این پروژه ها افزود: پروژه اتصال روستاهای بالای 20 خانوار در راستای طرح خدمات اجباری روستایی (USO) است که فاز اول آن در سند تدبیر توسعه 1 استان تعریف شده بود و 980 روستای استان تحت پوشش قرار گرفتند و 1122 روستای دیگر در فاز دو تحت عنوان "های وب" در برنامه قرار دارند که با پیشرفت بالای 80 درصدی تا پایان سال جاری این تعداد نیز به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند.

خرامش با اشاره به پروژه توسعه فیبر نوری روستایی اظهار کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته و حسب دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیش از 300 کیلومتر فیبر نوری در نقاط روستایی و کم برخوردار استان در راستای ایجاد دسترسی همگانی به شبکه ملی اطلاعات و ایران هوشمند ایجاد می شود.

وی با اعلام شروع فاز اول پروژه توسعه فیبر نوری در سطح استان تصریح کرد: عملیات اجرایی فاز اول این پروژه شامل 150 کیلومتر فیبر نوری در سطح روستاهای استان شروع شده است و امیدواریم تا پایان سال و یا نهایتاً نیمه اول سال آتی تمام 300 کیلومتر را پیاده سازی و اجرا کنیم.

سرپرست اداره کل ICT استان با اشاره به اقدامات این اداره کل در راستای اجرای پروژه حمایت مالی از شرکت های توسعه دهنده نرم افزار، تولید کننده محتوا و APPها اظهار کرد: وزارت ارتباطات برای حمایت از طرح ها و ایده ها طرح ایران نوآفرین را معرفی کرده که در این طرح 6 نوع تسهیلات برای گروه های هدف مختلف با شرایط مختلف در نظر گرفته شده است که متقاضیان می توانند برای استفاده از این تسهیلات به آدرس های اینترنتی www.irannoafarin.ir و www.irankarfa.ir مراجعه کنند.

در ادامه علی فخرآذر دبیر کارگروه دفاتر پیشخوان استان در خصوص پروژه توسعه خدمات الکترونیکی در دفاتر پیشخوان دولت گفت: با توجه به تغییرات صورت گرفته در ساختار گارگروه دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی و عدم استقبال ادارات و دستگاه های دولتی در ارایه خدمات خود به این دفاتر، باید برون سپاری خدمات به صورت متمرکز و کشوری انجام پذیرد.

بر اساس این گزارش این جلسه با حضور سرپرست و کارشناسان اداره کل ICT استان، معاونین سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و سایر دستگاه های اجرایی همکار برگزار شد.

۱۶ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۴۶
تعداد بازدید : ۲۳۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید