اخبار

آغاز به کار شتاب دهنده آرتان در تبریز

آغاز به کار شتاب دهنده آرتان در تبریز
مراسم افتتاح مجتمع شتابدهی «آرتان 110» با حضور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، رییس شورای شهر تبریز، سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، رییس پلیس فتای آذربایجان شرقی و سایر مسئولین استانی و شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی، مهدی خرامش سرپرست این اداره کل درخصوص راه اندازی این مرکز اظهار کرد: در این مجتمع شتابدهی، مراحل صفر تا صد فعالیت های کسب و کار استارتاپی انجام خواهد گرفت تا جوانان دارای ایده و تخصص لازم با بهره گیری از حمایت های لازم به تولید محصول و خلق ثروت بپردازند.

وی با ابزار خرسندی از شروع فعالیت این مجتمع شتابدهی افزود: این مرکز محل مناسبی برای توسعه ایده های کارآفرینان جوان است.

در ادامه مدیرعامل مجتمع استارتاپی «آرتان ۱۱۰۰» با معرفی بخش های مختلف این مجتمع گفت: در این مرکز با سه بخش مهم فضای کار اشتراکی، کافه کارآفرین (ارزشگاه) و شتاب دهنده در خدمت ایده پردازان، تیم های استارتاپی، کارآفرینان، جوانان خلاق و کسانی که در پی دستیابی به کسب و کار نوپا هستند خواهیم بود.

وی افزود: کافه کارآفرینی یا ارزشگاه آرتان، محلی برای برگزاری رویدادهای کارآفرینی و نوآوری و محلی برای تبادل نظر دانشجویان است تا ضمن گفتگو از تجربیات یکدیگر استفاده کنند.

مدیر شتاب دهنده آرتان اظهار کرد: در قسمت شتاب دهنده مرکز، خدمات پیش شتابدهی و بعد از آن انجام می شود که تیم های پذیرفته شده، تحت مربیگری و آموزش موسسه قرار می گیرند.

وی ادامه داد: پس از گذشت ۶ تا ۹ ماه در مرحله شتابدهی، افراد، ایده و تیم خود را در حضور سرمایه‌گذاران معرفی می کنند تا نمونه اولیه را ارائه و سرمایه لازم را جذب کرده و از شتاب دهنده خارج شوند.

بر اساس این گزارش شتاب دهنده "آرتان 1100" یک مجتمع شتابدهی شامل سه بخش فضای کار اشتراکی، کافه کارآفرینی و شتاب دهنده است که به صاحبان ایده و استارت آپ ها کمک می کند به رشد و توسعه طرح های خور بپردازند.

۱۵ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۸
تعداد بازدید : ۱۱۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید